Galerie

  • Vše
  • Nadační fond Krok do života

Ruku na srdce pro neziskovou organizaci

Poděkování Získali jsme grantovou podporu od Nadace O2, která má interní grantový program Ruku na srdce pro neziskovou organizaci. Přičemž podporují vzdělávání v neziskových organizacích. Děkujeme za poskytnuté finanční prostředky, díky kterým jsme mohli naše vzdělávací pobyty pro děti z dětského domova uskutečnit a rozšířit.

Vzdělávací pobyt pro Dětský domov Vrbno pod Pradědem

Ve dnech 8.-14.08 jsme s dětmi z Dětského domova Vrbno pod Pradědem strávili intenzivní vzdělávací týden v Penzionu Eden v Karlově pod Pradědem. Každý den za dětmi přijel jiný host. Účastnily se motivačních workshopů, školení finanční gramotnosti, vyzkoušely si řemeslo, když za námi přijel kovář. Učily se první pomoc, trénovaly paměť a koordinaci. Prošly si kurzem etikety pod vedením Ivy 

Tak trochu jiná točená přispěje z každé prodané zmrzliny

Zmrzlinový stánek Tak trochu jiná točená v Opavě přispěje jednou korunou z každé prodané zmrzliny Nadačnímu fondu Krok do života.

Nový partnerský dětský domov Lichnov

Navázali jsme nové partnerství s Dětským domovem Lichnov. Již máme za sebou první návštěvu dětí, kdy jsme se společně seznámili, zahráli si mnoho her a řekli si, co nás čeká na vzdělávacím pobytu. Pro děti z DD Lichnov také letos v srpnu organizujeme týdenní vzdělávací pobyt. Na děti čeká například školení finanční gramotnosti, společenské etikety, nebo zkoušení nejrůznějších řemesel a 

Dětský den v DD Vrbno pod Pradědem

Dne 1.06 jsme společně s Miss Supranational Czech Republic Kristýnou Malířovou navštívili Dětský domov Vrbno pod Pradědem. Pro děti jsme společně s vychovateli domova připravili bohatý program ke Dni dětí. Děkujeme společnosti Elprocon 21 za veškeré sportovní vybavení. Také Candy Miners za sladkosti. Pomohli jste nám vytvořit dětem další krásný zážitek. Pro děti jsme připravili několik soutěžních stanovišť, kde mohly 

Ocenění TOP10 charitativních projektů

Nadační fond Krok do života se na Miss World dostal mezi 10 nejlepších charitativních projektů světa. Soutěžních projektů bylo celkem 100.

Učíme se řemeslům

Součástí našeho programu je také představování nejrůznějších povolání s řemesel dětem. Tentokrát si děti vyzkoušely pod vedením Davida Valacha v truhlářské dílně Marli vyrobit hmyzí hotel.

Kurz první pomoci a přežití v přírodě

Kurz přežití v příroděŠkolení první pomoci

Školení finanční gramotnosti

Součástí programu vzdělávacího pobytu je také školení finanční gramotnosti. Děti tvořily osobní i rodinné rozpočty. S lektorkou probírali také příjmy a výdaje, co kolik stojí a s čím je potřeba počítat. Na tento workshop navazoval večerní program pod vedením Hrany.eu a jejich nehazardní casino, u kterého se děti nejenom bavily, ale musely také počítat a vytvořit si finanční rozvahu.

Motivační přednáška s Veronikou Hrubou

Druhý den vzdělávacího pobytu měly děti workshop pod vedením Veroniky Hrubé z Centra zlepšování schopností, který byl zaměřený na motivaci. Povídali jsme si, jak hrát hru života a připomněli jsme si, že být dítětem z dětského domova neznamená mít jakýsi handicap, ale naučili jsme se to vnímat jako výhodu.